Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczniej na 26 Marca w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Na drodze zamontowano interaktywne przejście dla pieszych. Mieszkańcy mogą korzystać już z doświetlonego przejścia, zamontowane zostały dwa znaki aktywne wraz z czujnikami ruchu pieszych, zestawem sterującym z komunikacją radiową na dwóch masztach, zasilane solarnie.

fot. Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim

Projekt ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych na przejściach dla pieszych w Wodzisławiu Śląskim. Głównym powodem wypadków z udziałem pieszych jest słaba widoczność. Dodatkowo, bardzo często piesi wieczorami noszą czarne ubranie, co jeszcze bardziej utrudnia kierowcom zauważenie pieszego na jezdni. Przejścia dla pieszych będące newralgicznym punktem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powinny być odpowiednio doświetlone. Pieszy będący uczestnikiem uprzywilejowanym na przejściu, aby mógł być bezpieczny, musi być przede wszystkim widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy.

fot.wodzislaw-slaski.pl

Wodzisławski Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski, czyli inaczej budżet partycypacyjny to jedna z praktyk mających na celu zaangażowanie mieszkańców w proces zarządzania miastem. Jest to zatem szansa na włączenie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach. W Wodzisławiu Śląskim budżet obywatelski został przeprowadzony dwukrotnie, tj. w 2015 roku i na przełomie 2019 i 2020 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj