Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczny, długi weekend z policją

Facebook Twitter

By było bezpieczniej. Policja rozpoczyna dziś (15.06.) zintensyfikowane działania drogach, akcja potrwa do niedzieli (19.06.). Rozpoczyna się długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Przed wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Należy skontrolować poziom płynów eksploatacyjnych: płynu do spryskiwaczy, płynu chłodniczego i oleju silnikowego. Ważne, aby wszystkie żarówki i światła w samochodzie i motocyklu były sprawne. Dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić.

Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej – policjanci z całą surowością będą karać tych, którzy prowadzili „na podwójnym gazie”.

Pokonując długie dystanse, starajmy się robić postoje na trasie. W czasie kilkuminutowych przerw wyjdźmy z samochodu, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy. Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj