Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”

Facebook Twitter

To nazwa społecznej kampanii, która zawitała dziś (15.07.) do Rybnika. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca na przejazdach kolejowo-drogowych przeprowadzana jest akcja „Bezpieczny poniedziałek”. W jej ramach organizatorzy wręczali na rogatkach dzielnicy Piaski, ulotki informacyjne kierowcom.

Mówi Maria Siek pracownik Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach:

To jest ogólnopolska kampania społeczna, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. (…) Pociąg to nie jest samochód, lokomotywa ma dużo dłuższą drogę hamowania. (…)

Kampania prowadzona jest od dziewięciu lat, organizatorzy zwracają uwagę kierowcom, by pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych:

Nie ma niezabezpieczonych przejazdów, są tylko różne ich rodzaje A, B lub C. Niektóre przejazdy mają posterunki dróżnicze, ale i tak zawsze trzeba się zatrzymać. Trzeba reagować nie tylko na światła, ale także polegać na sobie. (…)

A jak akcję oceniali kierowcy, którym wręczono dziś ulotki?

Dodajmy, że tego typu akcje prowadzone są przez Przewozy Regionalne w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Organizowane są również często w szkołach czy przedszkolach na śląsku pogadanki dotyczące bezpieczeństwa na drogach i torach. W Rybniku był Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj