Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bezpieczny skatepark & pumptrack. Akcja śląskiej policji [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

W kilkudziesięciu śląskich miejscowościach województwa śląskiego policja zorganizowała wczoraj (03.08) akcję społeczną poświęconą bezpieczeństwu na skateparkach. Takie miejsca cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Policja przypomina im i ich rodzicom, aby nie zapominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W Żorach, z powodu deszczu akcję musiano przenieść do pobliskiej hali sportowej. Tutaj dla najmłodszych zorganizowano konkursy, można było też nauczyć się trików na hulajnogach, deskach i rowerach bmx.

Kampania powstała po naszych obserwacjach tego, co dzieje się w województwie. Mieliśmy też liczne zgłoszenia od samorządowców

– mówi Radiu 90 podinsp. Adam Strzebińczyk, ekspert wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wielu młodych ludzi korzysta z tego typu obiektów, natomiast zapomina o tych elementach bezpieczeństwa. Bardzo chętnie zakupowany jest sprzęt tym młodym ludziom, z którego mogą korzystać: hulajnogi, deskorolki, rolki, rowery różnego typu, natomiast o wiele rzadziej widzimy, że ci młodzi ludzie są wyposażenie w sprzęt zabezpieczający kaski, ochraniacze i to jest istotą naszej kampanii. Zwrócenie uwagi z jednej strony opiekunom i rodzicom, bo to są też nasi odbiorcy na problemy zabezpieczenia dziecka w różnego rodzaju środki ochrony i do tego zachęcamy, z drugiej strony zachęcamy też młodych ludzi do tego, żeby korzystali z tego typu sprzętu ochronnego no bo upadek, uderzenie głową w betonową nawierzchnię takiego skate parku może spowodować poważne obrażenia.

Prowadzący zajęcia Damian Chrobot z Extreme City z Dąbrowy Górniczej przestrzega:

uważajmy, jeśli wysyłamy dzieci na skatepark. To miejsce, gdzie wiele osób wykonuje trudne ewolucje, może dojść tutaj do wypadku.

Mamy jedną taką sytuację, która ostatnio się wydarzyła na skateparku, gdzie było dziecko i chłopak na BMX. Teraz sytuacje są dwie, nie miał kasku i walą głową, jakby miał, to mógłby przeżyć. A gdyby dziecko też wiedział jak się zachować na skateparku, to by też mogło uniknąć takiego właśnie wypadku jak z t dziewczyną, i z tym chłopakiem.
Radio 90: Można powiedzieć, że skatepark tak, ale nie dla wszystkich?
Rodzice nie zdają sobie sprawy, jakie ryzyko niesie takie dziecko na skateparku dla nas starszych, którzy mamy doświadczenie w tym. Ale jak dziecko nam wyjedzie, to my też nie jesteśmy w stanie zareagować odpowiednio i po prostu może dojść do nieszczęśliwszego wypadku.

– mówią naszemu reporterowi, Janowi Baczy, młodzi deskorolkarze. Jak zapewniają, pamiętają o kaskach i ochraniaczach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj