Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Bezpieczny weekend – listopad 2019”

Facebook Twitter

Przed nami kolejny długi weekend w tym roku. Po wolnych: sobocie i niedzieli w poniedziałek też nie pójdziemy do pracy, bo będziemy obchodzić Święto Niepodległości.

fot. zory.slaska.policja.gov.pl

To będzie czas wytężonej pracy dla policjantów w powiecie wodzisławskim, którzy będą prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend – Listopad 2019”. W tych dniach można spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych oraz dojazdowych do i z miejscowości, oraz dużych miast. Dlatego policjanci ruchu drogowego, będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Mundurowi mają kontrolować prędkość, ale zwrócą też uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci oraz będą czuwali nad płynnością ruchu, a w uzasadnionych przypadkach będą nim kierowali ręczne.

Policja apeluje o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie. Ważna jest również odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego; wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022