Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego: Bezpłatna infolinia dla bezdomnych

Facebook Twitter

1 listopada rusza bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych. Uruchomi ją Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. To będzie trzycyfrowy numer, który może uratować komuś życie.

Fot. pixabay.com

Dzwoniąc na 987 w okresie zimowym, będzie można uzyskać informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, przez cały tydzień i na terenie całego województwa śląskiego. Co ważne, połączenie będzie bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

Dzwonić na 987 może każdy, kto wie o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania takich osób. Informacja trafi do odpowiednich służby a pracownicy centrum wskażą najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Przypomnijmy, że w minionych sezonach zimowych z infolinii korzystały zarówno osoby bezdomne, jak i postronne, które spotkały osobę bezdomną i chciały jej pomóc.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Czytaj także:

Rusza infolinia dla osób w kwarantannie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj