StartWiadomości

Bezpłatna mammografia w Rydułtowach

Gliwicki mammobus będzie można odwiedzić przy rydułtowskiej bibliotece (ul.Mickiewicza 33) także pojutrze w godz. 10:00 – 17:00, a także w piątek (15.03.) w godz. 8:30 – 15:30. Badania są przeprowadzane bez zapisów.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 32 278 98 96. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

Gliwicka placówka gwarantuje:

najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania (nasz mammobus jest jednym z kilku w kraju oferujących tak wysoki standard), opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Centrum Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Zostaw komentarz