Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Bezpłatna mammografia w Rydułtowach

Facebook Twitter

Już jutro (13.03.) Centrum Onkologii – Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach zaprasza Panie urodzone w latach 1950-1969 na bezpłatną cyfrową mammografię.

Gliwicki mammobus będzie można odwiedzić przy rydułtowskiej bibliotece (ul.Mickiewicza 33) także pojutrze w godz. 10:00 – 17:00, a także w piątek (15.03.) w godz. 8:30 – 15:30. Badania są przeprowadzane bez zapisów.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 32 278 98 96. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

Gliwicka placówka gwarantuje:

najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania (nasz mammobus jest jednym z kilku w kraju oferujących tak wysoki standard), opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Centrum Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2019