Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Biało-czerwony konkursu urzędu wojewódzkiego [WIDEO]

Facebook Twitter

Z okazji Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja Śląski Urząd Wojewódzki przygotował dwa wydarzenia, w których mogą wziąć udział mieszkańcy województwa.

Pierwsze z nich, pn. „#MojaFlagawObiektywie”, polega na nagraniu krótkiego filmiku lub wykonaniu zdjęcia, na którym uczestnicy pokażą samych siebie z biało-czerwoną flagą i odpowiedzą na pytanie „Czym dla mnie jest #MojaFlaga?”. Drugi konkurs, pn. „#MojaFlaga to #BiałoCzerwona” polega z kolei na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej utożsamienie z biało-czerwoną flagą. Co istotne, prace konkursowe będą przesyłane wyłącznie elektronicznie, bez konieczności wychodzenia z domu.

– W tym roku świętowanie z okazji Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja przybiera inną formę niż dotychczas. Serdecznie zachęcam jednak wszystkich mieszkańców do udziału w konkursach, a także do wywieszenia flagi w naszym najbliższym otoczeniu. 3 maja zostańcie w domach i wraz z Wojciechem Korfantym, wielkim przywódcą ludu śląskiego, przeżyjcie drogę walki o powrót Górnego Śląska do Polski. Śląski dom był zawsze ostoją polskości, wiary, kultury i tradycji. To w takiej atmosferze rodzinnej wzrastali nasi wielcy bohaterowie, którzy w trzech zrywach powstańczych przywrócili Górny Śląsk Polsce. Świętując w domach, w gronie najbliższej rodziny, oddajmy hołd naszym bohaterskim praojcom

– podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W najbliższą niedzielę, z okazji 99. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego oraz Święta Narodowego 3 Maja, wojewoda Jarosław Wieczorek złoży też w imieniu mieszkańców całego województwa kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich oraz pod pomnikiem Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Szczegółowe informacje na temat konkursów „#MojaFlagawObiektywie” oraz „#MojaFlaga to #BiałoCzerwona” znaleźć można na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na portalu Facebook – https://www.facebook.com/SlaskiUW.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020