StartW Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

Biało- czerwony region. Uroczystości nie tylko oficjalne!

Obchody święta niepodległości trwają w Przedszkolu numer 43 w Rybniku. W zeszłym tygodniu odbyła się akademia i bicie rekordu w śpiewaniu hymnu przez wszystkie przedszkolaki, dziś (13.11.) był pokaz mody patriotycznej. Zobaczcie biało- czerwone Biedronki, Stokrotki i Pszczółki:

W Przedszkolu numer 50 w Rybniku odbyła się uroczysta akademia. Zobaczcie to na filmie przygotowanym w boguszowickim przedszkolu:

Zespół Szkolno- Przedszkolny numer 2 w Niewiadomiu z okazji Święta Niepodległości przygotował kiermasz słodkości… Powrót do szkoły po długim weekendzie we wtorek (13.11.) był słodki i biało- czerwony:

„Z UMKS DELFIN NA STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. To hasło biegu w Mszanie, w którym w sobotę (10.11.) wystartowało 157 zawodników, a długość trasy uzależniona była od ich wieku. Rywalizacja w każdej kategorii była bardzo zacięta, dopisała cudowna pogoda oraz kibice.

W Szkole Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali kapsułę czasu, w której złożyli m.in. listy, gazety i zdjęcia. Kapsuła ta została umieszczona przy dwóch dębach, które posadzono przy ul. Młodzieżowej.

Alicja przysłała nam informację z Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 39 w Rybniku- Boguszowicach . Dzieci brały udział w  projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała” oraz przygotowały koncert w kościele pod wezwaniem św. Barbary „Myślę o Polsce”:

Co wymyślono w Waszych szkołach? Jak obchodzono 100- lecie niepodległości?

Zostaw komentarz