Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Biały marsz” po raz drugi przeszedł ulicami Wodzisławia Śląskiego

Facebook Twitter

"Biały marsz" to element kampanii, mającej na celu zwrócenie uwagi na przemoc domową. Marsz odbywający się pod hasłem „PO MOC” to zwieńczenie kampanii społeczno-edukacyjnej poświęconej problemowi przemocy w rodzinie, a organizowanej przez Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie na przełomie listopada i grudnia.

Fot. PublicDomainPictures \ pixabay.com

W tym roku w powiecie miała miejsce już piąta edycja „Białej Wstążki”. W jej trakcie ma miejsce szereg różnych wydarzeń. W tym roku zorganizowano m.in. mecz piłki siatkowej pomiędzy policjantami i wychowankami powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, dodatkowe dyżury specjalistów w punkcie konsultacyjnym, zajęcia integracyjne dla młodzieży, lekcje samoobrony, pogadanki dla młodzieży, a także szkolenia dla profesjonalistów.

Na zakończenie kampanii ulicami Wodzisławia Śl. do auli I LO przeszedł marsz „PO MOC”, gdzie zorganizowano branżową konferencję z udziałem władz powiatu, przedstawicieli służb społecznych, służby zdrowia, organów ścigania oraz organizacji pozarządowych, a także uczestnicy i laureaci konkursów zorganizowanych przez PSOWdOP dla dzieci i młodzieży.

Kampania „Biała wstążka” od pierwszej edycji ma spełniać przede wszystkim trzy cele. Po pierwsze jest okazją do dyskusji o problemie społecznym, jakim jest przemoc mężczyzn wobec kobiet i zwiększaniu wrażliwości społecznej w tej dziedzinie. Po drugie informuje osoby doświadczające przemocy, gdzie w powiecie mogą się zwrócić o pomoc i otrzymać wsparcie, a po trzecie – służy edukacji o samym zjawisku przemocy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj