StartWiadomości

„Biały marsz” po raz drugi przeszedł ulicami Wodzisławia Śląskiego

W tym roku w powiecie miała miejsce już piąta edycja „Białej Wstążki”. W jej trakcie ma miejsce szereg różnych wydarzeń. W tym roku zorganizowano m.in. mecz piłki siatkowej pomiędzy policjantami i wychowankami powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, dodatkowe dyżury specjalistów w punkcie konsultacyjnym, zajęcia integracyjne dla młodzieży, lekcje samoobrony, pogadanki dla młodzieży, a także szkolenia dla profesjonalistów.

Na zakończenie kampanii ulicami Wodzisławia Śl. do auli I LO przeszedł marsz „PO MOC”, gdzie zorganizowano branżową konferencję z udziałem władz powiatu, przedstawicieli służb społecznych, służby zdrowia, organów ścigania oraz organizacji pozarządowych, a także uczestnicy i laureaci konkursów zorganizowanych przez PSOWdOP dla dzieci i młodzieży.

Kampania „Biała wstążka” od pierwszej edycji ma spełniać przede wszystkim trzy cele. Po pierwsze jest okazją do dyskusji o problemie społecznym, jakim jest przemoc mężczyzn wobec kobiet i zwiększaniu wrażliwości społecznej w tej dziedzinie. Po drugie informuje osoby doświadczające przemocy, gdzie w powiecie mogą się zwrócić o pomoc i otrzymać wsparcie, a po trzecie – służy edukacji o samym zjawisku przemocy.

Zostaw komentarz