Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biathlon dla Każdego w Żorach, czyli nowy sposób na promocję olimpijskiej dyscypliny

Facebook Twitter

Biathlon dla Każdego - to ogólnodostępna impreza organizowana w celu promocji tej dyscypliny sportu. W parku Cegielnia "sprawdziło się" blisko 250 sportowców w każdym wieku.

Biathlon dla Każdego

Biathlon dla Każdego w Żorach

To był mały jubileusz. Od 10 lat, z pandemiczną przerwą organizowane są zawody „Biathlon dla każdego”. Impreza popularyzująca tę dyscyplinę sportu od początku gości w Żorach i nie inaczej były także w tym roku. W parku Cegielnia rywalizowało ponad 250 osób od najmłodszych po najstarszych, aż w 16 kategoriach wiekowych. To była letnia odmiana biathlonu czyli bieg i strzelanie z karabinów laserowych. Uczestnicy byli zadowoleni:

 Dzisiaj było fajnie, biegało się przyjemnie, była ładna pogoda. A strzelanie? Raz trafiłem i trzeba poćwiczyć…(…)

Ambasadorem akcji jest była polska utytułowana biathlonistka Magdalena Grzywa, która była zachwycona imprezą w Żorach:

Magdalena Grzywa: Zawody do każdego Żorach udały się fantastycznie. Rzeczywiście dopisała pogoda z małą przerwą, gdzie przy chmurach troszeczkę popadało. Natomiast generalnie i frekwencja dopisała i bardzo dobrze spisali się organizatorzy. Zresztą mają już ogromne doświadczenie, bo jest to edycja i po raz dziesiąty, poza oczywiście okresem panoramicznym. Żory organizują biathlon do każdego. Zatem jesteśmy ogromnie zadowoleni. Zawodnicy, zawodniczki, najmłodsi, starsi, całe rodziny startowały. Oprócz zawodów oczywiście było też wiele różnych innych atrakcji w samym parku Cegielnia. Dlatego jestem ogromnie, ogromnie wdzięczna zarówno Miejskiemu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, jak i Polskiemu Związkowi Biathlonu, że są w stanie zrobić taką imprezę i ona zyskuje coraz większą popularność. Jest coraz większa frekwencja, bo w tym roku jedna z większych w ostatnich latach frekwencja w.

Magdalena Grzywa

Najlepsi otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy deklarowali, że za rok znów pojawią się w Żorach. Dodajmy, że „Biathlon dla Każdego” to cykl 10 imprez, ostatnia z nich odbędzie się 29 września w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024