Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biathlon dla każdego w Żorach [FOTO]

Facebook Twitter

Letnia odmiana biathlonu ponownie zawitała do Żor. Po raz czwarty w Parku Cegielnia odbyły się zawody "Biathlon dla każdego". We wczorajszej (29.04.) imprezie wzięło udział ponad 270 osób, od przedszkolaków po seniorów.

Rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Takimi imprezami chcemy popularyzować naszą dyscyplinę – mówi prezes Polskiego Związku Biathlonu, Dagmara Gerasimuk:

Biathlon dla każdego przede wszystkim jest dla nas promocją Biathlonu, zachęcenia jak największej ilości dzieci i młodzieży, ale nie tylko – ich rodziców, do spędzania aktywnie swojego czasu a w konsekwencji, jeżeli dzieci i młodzież zainteresuje się biathlonem, to staramy się rozpowszechniać informacje o lokalnych klubach, gdzie można właśnie biathlon trenować. W Żorach jesteśmy po raz czwarty i tutaj rozpoczynaliśmy taką małą imprezą, w której  startowało blisko 100 osób. Dzisiaj 270 koszulek startowych zostało odebranych w biurze zawodów o godzinie 10:00, także bardzo się cieszę, szeroki zasięg, szeroki oddźwięk i wielka radość z tych wszystkich uczestników.    

Letnia odmiana biathlonu to bieg i strzelanie, które dla bezpieczeństwa odbywa się za pomocą karabinka laserowego. Jak poszło uczestnikom biegów w młodszych kategoriach wiekowych? Pytał nasz reporter, Robert Krzyżaniak:

Jak zawsze na tego typu imprezach po laury sięgali także biathloniści i biathlonistki UKS-u Strzał Wodzisław Śląski. Mówi trenerka w klubie Edyta Zając:

Wszystkich zawodników, których zrzesza nasz klub, jest prawie 100. Na dzisiaj możemy narzekać tylko i wyłącznie na brak trenerów, bo zawodników mamy naprawdę bardzo, bardzo dużo. Medale mamy, medale przywozimy do Wodzisławia, także ja jestem zadowolona. Dziś mamy same dwójki, czekamy jeszcze na starsze kategorie, a tam myślę, że będziemy mieć pierwsze miejsca. 

Dodajmy, że gośćmi specjalnymi żorskiej imprezy byli olimpijczycy, biathlonowa para Krystyna i Grzegorz Guzikowie. W tym roku cykl zawodów „Biathlon dla każdego” składa się aż z 18 imprez w całym kraju, ostatnią zaplanowano w październiku w Wodzisławiu Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj