Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu otwarta dla wszystkich

Facebook Twitter

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu otwarta dla wszystkich. Od wczoraj (16.03) jest dostępna nie tylko dla swoich studentów, ale również dla mieszkańców Raciborza i regionu.

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych

Placówka jest biblioteką naukową, która mieści się w murach Akademii Nauk Stosowanych (dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu) i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 oraz w soboty zjazdowe od 9.00 do 13.00.

Biblioteka posiada szereg funkcjonalności pozwalających osobom z niepełnosprawnościami w pełni korzystać ze zbiorów i usług biblioteki.

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu otwarta dla wszystkich

Akademia Nauk Stosowanych, budynek główny

Biblioteka gromadzi piśmiennictwo odpowiadające wszystkim kierunkom kształcenia realizowanym w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Zbiory mają charakter humanistyczny, społeczny, inżynieryjno-techniczny oraz obejmują dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Szczególną uwagę przywiązuje do gromadzenia literatury z architektury i urbanistyki, automatyki, inżynierii mechanicznej, językoznawstwa, literaturoznawstwa, nauk medycznych (pielęgniarstwo), nauk o bezpieczeństwie, nauk o kulturze fizycznej, nauk o sztuce, nauk o zarządzaniu i jakości (zarządzanie i inżynieria produkcji), nauk o zdrowiu i nauk prawnych.

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu otwarta dla wszystkich

Biblioteka prowadzi własną stronę internetową biblioteka.akademiarac.edu.pl, na której publikuje bieżące informacje oraz prezentuje dostępne zasoby biblioteczne. Czytelnicy mają możliwość pracy z multiwyszukiwarką INTEGRO, która daje możliwość przeszukiwania własnych zasobów bibliotecznych oraz pełnotekstowych zasobów elektronicznych baz danych. Księgozbiór biblioteczny w zależności od statusu czytelnika jest dostępny prezencyjnie (na miejscu) lub na zewnątrz.

Do dyspozycji wszystkich czytelników jest urządzenie samoobsługowe – książkomat, czynne w dniach i godzinach otwarcia głównego budynku Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu otwarta dla wszystkich

Książkomat na uczelni w Raciborzu/ fot.raciborz.pl

Czytaj także:

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024