Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka pomaga na trudnym rynku pracy

Facebook Twitter

W raciborskiej bibliotece trwa projekt „Biblioteka bez barier” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W marcu, w ostatniej chwili przed zamknięciem biblioteki zakończył się kurs florystyki a teraz po dłuższej przerwie odbył się kurs pracownika kadr i płac.

Wiosna zawitała do biblioteki w tym roku znacznie szybciej! Dzięki kursowi florystyki w ramach którego uczestnicy m.in. poznali zasady kompozycji i dekoracji wnętrz, wykonywali okolicznościowe kompozycje roślinne, bukiety, wiązanki, w tym aranżacje świąteczne oraz nauczyli się rozróżniać poszczególne rośliny, całą bibliotekę wypełnił zapach kwiatów.

Po ponownym otwarciu biblioteki w maju możliwe było zorganizowanie kolejnego kursu, oczywiście przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności. Kurs pracownika kadr i płac objął m.in. takie zagadnienia jak umowy o pracę, ewidencja czasu pracy, urlopy, zasiłki czy wynagrodzenia. Omówiono także i przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w programach Płatnik i Optima.

Przed nami jeszcze kursy języka angielskiego, komputerowe a także specjalistyczne kursy zawodowe z zakresu dietetyki, stylizacji paznokci czy grafiki komputerowej. Udział w kursach jest całkowicie bezpłatny

– mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Osoby chętne, które spełniają kryteria określone w Regulaminie, mogą jeszcze dołączyć do projektu. Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie MiPBP ul. Kasprowicza 12, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj