Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Jejkowicach – miejsce dla miłośników książek i roślin

Facebook Twitter

Zmieniasz wystrój mieszkania, przeszkadzają ci duże rośliny, a może szukasz już takich „odchowanych” okazów? Zajrzyj do biblioteki publicznej w Jejkowicach. Tutaj od dwóch lat działa schronisko dla niechcianych roślin.

Znajdziemy tutaj nie tylko dobrą książkę, ale i piękne rośliny, pod którymi możemy ją przeczytać. Biblioteka w Jejkowicach oferuje dla nich drugi dom.

Zamiast wystawić na śmietnik, można podarować nam, chętnych do oddania, ale i do odbioru nie brakuje

– przyznaje dyrektorka placówki Hanna Przetak.

Biblioteka dysponuje dużą przestrzenią, rośliny mogą się tutaj zaprezentować w całej okazałości.

Czytelnicy przychodzą po książkę, wracają z nią i z kwiatkiem

– śmieje się dyrektorka.

Hanna Przetak: Są to rośliny duże, malutkie, młode sadzonki a są też to rośliny dużych rozmiarów, gdzie ktoś z powodu tego, że nie ma miejsca w swoim mieszkaniu na pielęgnowanie dalej tej rośliny, chce ją podarować komuś, kto dysponuje większą przestrzenią.

Radio 90: Czyli na przykład fikus.

Hanna Przetak: Tak, też mieliśmy dwa, były ogromnych rozmiarów, miały ponad dwa metry, ale szybko znalazły nowych właścicieli.

Radio 90: W niektórych przypadkach bagażówka by była potrzebna, żeby to przewieźć, bo do samochodu osobowego nie wszystko się zmieści.

Hanna Przetak: Mój mąż ma na szczęście duży samochód, ma przyjaciela, który ma jeszcze większy samochód i jakoś to ogarniamy. Jeżeli ktoś nie ma możliwości dostarczyć roślin do nas, to wystarczy, że zadzwoni. Umówimy się na jakiś termin i staramy się po te rośliny podjechać i je zabrać.

Bibliotekarki równocześnie zwracają się z prośbą, jeśli ktoś dysponuje ziemią do kwiatów, panie z chęcią do kolejnych rozsadzeń, chętnie ją przyjmą.

A więcej o schronisku dla niechcianych roślin w sobotnim programie Eko Patrol Radia 90. W imieniu Jana Baczy zapraszamy po godzinie 7.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022