Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Raciborzu: Warsztaty odręcznego pisania i prac plastycznych

Facebook Twitter

Piękne pisanie i papierowe śnieżki w bibliotece na Ocicach. Filia nr 3 na Ocicach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zorganizowała w ostatnim czasie warsztaty odręcznego pisania, a także plastyczne, poświęcone papierowym śnieżkom.

Zajęcia związane były z obchodami odpowiadających im świat nietypowych

Przypadające w styczniu Dzień śniegu oraz Dzień Pisma Ręcznego były pretekstem do zorganizowania w bibliotece na Ocicach kolejnych tematycznych warsztatów kreatywnych. Na pierwszych warsztatach, dzieci nauczyły tworzyć śnieżki z papieru. Jak wiadomo w przyrodzie nie ma dwóch takich samych śnieżek, dlatego uczestnicy mieli szereg różnych szablonów i ciekawych wzorów do wykonania, a także pełne pole dla improwizacji. Zabawa była świetna i niektóre z wykonanych prac zdobią teraz okna biblioteki, przynajmniej w ten sposób zastępując widok prawdziwego śniegu.
Podczas drugich warsztatów, młodzież mogła przypomnieć sobie jak miło jest pisać odręcznie, szczególnie kiedy robimy to starannie i przy użyciu ciekawych narzędzi. Ponieważ w dobie komputeryzacji i smartfonów coraz mniej piszemy odręcznie, a uczniowie nawet prace szkolne oddają w formie drukowanej, warto przypominać o wartości ładnego ręcznego pisania. Uczestnicy zajęć mogli potrenować pisanie alfabetu i innych ciekawych zawijasów przy użyciu klasycznych narzędzi takich jak stalówki, obsadki, atramenty oraz pisaki kaligraficzne. Dzięki temu udało się zwrócić uwagę na wartość pięknego pisma kaligraficznego oraz zachęcić dzieci do rozwijania zdolności manualnych.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022