Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Rybniku poleca „Ul z książkami”

Facebook Twitter

To codzienne przeciwwirusowe spotkania literackie z wybitnymi twórcami. Uwaga! W piątek (3.04.) Olga Tokarczuk! Rybnicka biblioteka wpisuje się w akcję #NieZostawiamCzytelnika.

ww.facebook.com/unia.literacka

„UL z książkami” to wirtualny festiwal literacki. Codziennie o 18:00 literatki i literaci specjalnie dla czytelników czytają, rozmawiają i błaznują – w tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników.

Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie nagrania lądują na naszej stronie Unia Literacka.

– piszą organizatorzy.

Harmonogram spotkań do 5 kwietnia:

Piątek 3.04 – Olga Tokarczuk

www.facebook.com/OlgaTokarczukProfil/

Przeczytam stare opowiadanie, sprzed 22 lat, zatytułowane „Próba generalna”. Dziwnym trafem ten krótki tekst stał się dziś bardzo aktualny.

Sobota 4.04 – Pszczółek Grzegorz Kasdepke

www.facebook.com/gkasdepke/

Jako truteń, a nie pszczółka przeczytam opowiadania, do których napisania zainspirowały mnie właśnie pszczoły – miejskie pszczoły mieszkające na dachu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Jedna z nich stała się bohaterką dopiero co wydanej książki „Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata”. Tak więc UL Z KSIĄŻKAMI wreszcie będzie miał naprawdę coś wspólnego z ulem…
Zapraszam młodszych i starszych, melomanów, jak i tych, którzy muzyki nie znoszą – obiecując jednocześnie, że nie będzie nazbyt słodko, za to na pewno śmiesznie. Choćby z tego względu, że podczas transmisji na żywo połączymy wczesny polski wieczór z australijską głęboką nocą; będę zaspany i starszy o jeden dzień od czytelników oraz słuchaczy w Polsce – a na dowód, że jestem w Australii być może nawet stanę na głowie!

Niedziela 5.04 – Pszczółka Joanna Olech

www.facebook.com/joanna.olech.7

W charakterze pszczoły z UL-a pokażę najfajniejsze książki dla dzieci i młodzieży (0-14 lat) z minionych dwóch-trzech lat, ulubionych przeze mnie autorów. Takie przy których śmiałam się/beczałam (niekiedy na przemian). A także kilka absolutnie wyjątkowych, których nie oddam nawet moim wnuczkom. Jeśli zdążę, to opowiem może o Miziołkach (?).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj