Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa. To była noc w Hogwarcie [FOTO]

Facebook Twitter

Miała się odbyć – tradycyjnie – w marcu zeszłego roku. Niestety na skutek działań sił zbliżonych do czarnej magii, młodzi czarodzieje musieli uzbroić się w cierpliwość. W końcu 25 czerwca nadeszła ta magiczna noc, podczas której raciborska biblioteka zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa znaną z popularnej serii książek o przygodach Harry’ego Pottera - Hogwart.

Fot.mat.prasowe

Zabawa rozpoczęła się od ceremonii przydziału. Tiara Przydziału po odśpiewaniu swojej piosenki, rozdzieliła czarodziejów i czarodziejki do czterech domów: Hufflepuff, Ravenclaw, Gryffindor i Slytherin.
Jak przystało na uczniów Hogwartu, młodzi adepci magii od razu zabrali się do pilnej nauki. W programie zajęć znalazły się takie przedmioty jak: Obrona przed Czarną Magią, Eliksiry, Zaklęcia, Historia magii, Starożytne runy, Opieka nad Magicznymi Zwierzętami, Mugoloznawstwo i lekcja Latania na Miotle.

Fot.mat.prasowe

Podczas magicznych lekcji powstały balonowe sowy i unikalne różdżki, rozegrano mecz Quidditcha, trudzono się nad tłumaczeniami runów. W piwnicznych lochach podczas zajęć Eliksirów wszyscy musieli przejść test smaku i zapachu – z zasłoniętymi oczyma, pod czujnym okiem profesora Snape’a. Nie mogło też zabraknąć rozgrywki ulubionej gry Rona Weasley’a, czyli magicznych szachów.

Fot.mat.prasowe

Cała ta rywalizacja na zajęciach, toczyła się o Puchar Domów. Oprócz punktów każdy z czterech domów musiał rozglądać się za horkruksami. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Gryfonów zdobywając 313 punktów i wyprzedzając o 2 punkty swoich odwiecznych rywali, Ślizgonów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021