Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Żychskiej

Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę (25.09) o godzinie 16.00 w Galerii Gawra odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy, pochodzącej z Raciborza artystki Anny Żychskiej. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, będzie miała miejsce wystawa, podczas której można zobaczyć, a nawet zakupić wybrane obrazy.

fot.mat.prasowe

Anna „Hanka” Żychska

Urodziła się w Raciborzu 26.09.1962 roku. Jest absolwentką I LO w Raciborzu, a studia magisterskie ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W czasach szkolnych i studenckich była aktywna w wielu dziedzinach. Brała udział w wydarzeniach sportowych, śpiewała w zespole muzycznym „Septyma”, w chórze „Strzecha” oraz była finalistką konkursu Miss Polonia 1986 roku.

fot.mat.prasowe

Po wielu latach działalności w biznesie, w 2019 roku wróciła do „korzeni” i to tutaj po latach odświeżyła przyjaźnie, odwiedza i podziwia „stare kąty” ale co najważniejsze, w Raciborzu odkryła swoją pasję jaką stało się malowanie obrazów.

Jest samoukiem. Za pomocą szpachelek, pędzli i farb akrylowych wyraża swoje emocje kolorami, strukturami i różnymi technikami. Bardzo różnorodna twórczość artystki wpisuje się w szeroki nurt malarstwa współczesnego.

Jej jakże różne obrazy (głównie abstrakcje) można zobaczyć na Instagramie „anmazys”, w grupach na Fb „Malarze amatorzy” oraz „Iluminatornia” z Krakowa. Wiele prac autorki znajduje nabywców wśród prywatnych kolekcjonerów. Niektóre ze swoich prac autorka przekazała na aukcje charytatywne.

Wystawę będzie można oglądać do 20 października 2021.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj