Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bieg Barbórkowy na finał tegorocznego sezonu. Kierowcy musicie się liczyć z utrudnieniami!

Facebook Twitter

19 Bieg Barbórkowy w Rybniku już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia. Trasa poprowdzona jest ulicami miasta, a to oznacza dla kierowców jedno: będą  utrudnienia w ruchu.

Bieg Barbórkowy 2022
fot. MOSiR Rybnik

Bieg Barbórkowy to zimowy bieg ulicami Rybnika. To także finał Biegowego Grand Prix, składającego się z 4 startów, którego organizatorem jest MOSiR w Rybniku. Główny motyw wszystkich zawodów to dzikie zwierzęta, a w przypadku Biegu Barbórkowego będzie to gepard, bo 4 grudnia wypada nie tylko Dzień Górnika, ale także… Dzień Geparda. Imprezę zaplanowano w godzinach od 11 do 14. Ulicami miasta przebiegnie 900 uczestników.

Jak co roku, trasa biegu prowadzi ulicami miasta. W tym roku uczestnicy przebiegną ulicą Budowlanych, Żołędziową, Wierzbową, potem ulicami Chrószcza i Rudzką na Plac Kościelny. Dalej Kościelną, przez Rynek, Raciborską, Zebrzydowicką, Krzywą, Łączna, Borki, Góreckiego, Św. Józefa, Wawelską, Broniewskiego na metę usytuowaną na Budowlanych. I to właśnie na tych drogach trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu, inaczej pojadą także niektóre autobusy komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w kursowaniu autobusów:

wyłączony z ruchu zostanie przystanek Rybnik Maroko Nowiny Szkoła. Autobusy linii 1, 33, 43, 46, 48, 52 od przystanku Rybnik Maroko Nowiny Rondo Mazamet będą kierować się trasą ulic: Budowlanych, Kominka, Zebrzydowicką do Ronda Zebrzydowickiego, a następnie kontynuować swoją trasę. Objazd będzie obowiązywał w obu kierunkach.

Odjazdy z przystanku Rybnik Maroko Nowiny Budowlanych we wskazanym czasie będą odbywały się z przystanku Rybnik Maroko Nowiny Rondo Mazamet.

W trakcie trwania biegu mogą wystąpić opóźnienia poszczególnych kursów. Prosimy pasażerów o uwzględnienie możliwych opóźnień na trasie, szczególnie na liniach: 1, 33, 43, 46, 48 i 52.

Fot. MOSiR Rybnik

Czytaj także: 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024