Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bieg Biało- Czerwony. Tak Żory obchodziły Dzień Niepodległości

Facebook Twitter

Utworzyli żywą, biało-czerwoną flagę biegnąc ulicami Żor. Blisko 500 osób uczciło wczoraj (11.11.) w ten sposób Święto Niepodległości.

Po ubiegłorocznym, który okazał się sukcesem, żorski MOSiR postanowił na stałe wpisać imprezę do kalendarza biegowego. Także w tym roku frekwencja dopisała, choć liczył się przede wszystkim udział, nie było bowiem pomiaru czasu ani klasyfikacji na mecie. Nie mogło nas tu zabraknąć – mówili na mecie naszemu reporterowi uczestnicy biegu:

Wśród biegaczy był także dyrektor żorskiego MOSiR-u, Arkadiusz Stanula: Dziś udało się wszystko począwszy od pogody:

Trzeba podkreślić, że mieliśmy dużo szczęścia w tym roku, ponieważ dzień wcześniej mocno padało w Żorach i zapowiadało się, że będzie tak samo w poniedziałek. Udało nam się i myślę, ze dzięki temu na starcie zgromadziliśmy komplet uczestników. Wspólnie stworzyliśmy taką biało- czerwoną żywą flagę, którą przemieszczaliśmy się ulicami miasta.

Radio 90: Nie ważny był czas, nie ważne było miejsce…

Tak, nie było takich, którzy się ścigają, raczej celebrowaliśmy te chwilę, bawiliśmy się na ulicach Starego Miasta.  Bardzo wiele osób dopingowało, bardzo fajne przeżycie.

Dodajmy, że po biegu jego uczestnicy oraz mieszkańcy miasta odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a później na rynku wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, by uczcić kolejną, 101. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022