Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bieg Charytatywny dla Wojtka. Zapisz się, weź udział i pomóż

Facebook Twitter

Już dwustu biegaczy jest na liście startowej, przed nami bieg charytatywny dla Wojtka Parzycha, jaki zaplanowano na najbliższą niedzielę (19.03.) w Rybniku. To ma być święto bardzo licznej i zaangażowanej grupy sportowców z tego miasta i z okolicy dedykowane członkowi Rybnickiej Grupy Biegowej "Pędzimy Razem", który uległ wypadkowi w Kenii. Zadaniem uczestników będzie pokonanie jak największej ilości okrążeń wokół rynku.

fot. SAM7682 \ pixabay.com

Rozmawialiśmy z Markiem Podeszwą, bieg charytatywny dla Wojtka już w najbliższą niedzielę (19.03):

Marek Podeszwa: Zaczynamy o godzinie 10.00, wtedy startuje pierwsza tura biegaczy, w takiej turze będzie około 60 osób, co godzinę będą startowały następne tury. Jeżeli ktoś będzie się chciał zapisać na dwie, trzy tury oczywiście może to zrobić. Preferujemy, żeby każdy przebiegł czy przeszedł dowolną liczbę okrążeń, bo każde okrążenie się liczy, każde to będzie wymierna złotówka dla Wojtka.

Jedna pętla to 800 metrów:

Marek Podeszwa: Mamy na to godzinę, nie liczy się to czy będą przebiegnięte, czy ktoś się przejdzie, przespaceruje. Liczymy na to, że te osoby się zaangażują i będą chciały zrealizować jak najwięcej, ale celem jest przede wszystkim wsparcie Wojtka. Po tej trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł w Kenii, chcemy zakomunikować, że nie jest sam, że biegacze o nim nie zapomnieli, że tęsknią za nim. Wojtek Parzych to jest klubowicz rybnickiej grupy biegowej „Pędzimy razem”. To fantastyczna osoba, która tak naprawdę bardzo wiele osób zachęciła do biegania, zaktywizowała, on jest taką naszą wizytówką i każdy, kto brał udział w różnego rodzaju zawodach pamięta go i na pewno miał okazję poznać Wojtka.

Są otwarte zapisy, ale będzie można też dołączyć w dniu imprezy. Ostatnia tura zawodników wystartuje o 15.00:

Marek Podeszwa: Ponadto na rybnickim rynku dziewczyny dla Wojtka upieką wiele znakomitych ciast. Będziemy prowadzili sprzedaż, więc liczymy też na przechodniów i na osoby, które będą spacerowały po rynku, że w ten sposób wesprą Wojtka. Idzie wiosna, chcemy wyjść z domu coś zrobić czy pospacerować, czy pobiegać. Mamy szczytny cel, więc będziemy wszyscy razem dobrze się bawić. Będą DJ-e, którzy będą zachęcać do jeszcze większego wysiłku, nadawać tempo biegaczom, także szykuje się naprawdę bardzo dobra zabawa.

Link do zapisów: TUTAJ. Powtórzmy, bieg wokół rybnickiego rynku w niedzielę (19.03.) od 10.00.

Program:

  • 09.30 – 15.30 – otwarcie biura zawodów, weryfikacja zawodników
  • 09.50 – 09:59 – uroczyste otwarcie Charytatywnego Biegu dla Wojtka Parzycha
  • 10.00 – start Charytatywnego Biegu dla Wojtka Parzycha (i co godzinę kolejna tura)
  • 16.10 – uroczyste zakończenie Charytatywnego Biegu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj