Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Bieg „O Istebniański Bruclik” już w niedzielę

Facebook Twitter

Te zawody organizowane są od 1974 roku - 38. Międzynarodowy Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik" odbędzie się w niedzielę (03.02.) na trasach Kubalonki. Pierwsza kategoria rozpocznie rywalizację o godz. 10.00. Nie zabraknie również wspomnień z historii biegu oraz góralskiej muzyki.

W biegu obowiązuje styl klasyczny.

Zapisy do poszczególnych grup startowych rozpoczynać się będą na godzinę przed startem, a kończyć 30 minut przed startem danej grupy. Przy zapisach zawodnik powinien okazać dowód tożsamości. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność. Obowiązuje wpisowe 15 zł lub 150 koron czeskich od dorosłych, zaś dzieci bezpłatnie. Opłata zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Każdy zawodnik po ukończonym biegu otrzymuje pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek i herbatę.

Bieg rozpocznie się ze startu wspólnego dla poszczególnych grup. W imprezie mogą startować zawodnicy czynni – zrzeszeni w klubach, towarzystwach zarówno kraju jak i za granicą – oraz osoby indywidualne, traktujące udział w biegu jako zabawę. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymują puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nagroda główna – istebniański bruclik – zostanie wręczona dodatkowo zwycięzcy biegu głównego mężczyzn na 15 km.

Sprawy nie ujęte w regulaminie oraz jego interpretacja należ będą do Komitetu Organizacyjnego. Zawody zostaną przeprowadzone z regulaminem PZN. Informacji udziela Ośrodek Kultury w Istebnej tel. 033 855 62 08

Szczegóły dotyczące biegu można znaleźć na stronie www.istebna.eu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj