Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bieg po Nowe Życie w nowej odsłonie

Facebook Twitter

Kolejna edycja Biegu po Nowe Życie – społecznej inicjatywy wsparcia polskiej transplantologii odbędzie się po raz pierwszy w formule online! Radio 90 też będzie wspierać inicjatywę.

W ponad trzygodzinnej audycji na żywo, która rozpocznie się 21 czerwca o 15:30 udział wezmą znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów, autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej i partnerzy projektu.

Niezmiennie dla nas najważniejsze są osoby po przeszczepieniu, to o nich jest i dla nich maszeruje Bieg po Nowe Życie

– podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia:

Mamy już zgłoszenia kilkudziesięciu osób, które dzięki transplantacji otrzymały szansę na drugie życie. Wszyscy oni połączą się z nami w czasie transmisji, niektórzy na pewno pokażą nam swoje rodziny i przyjaciół, pozdrowią z miejsc, w których mieszkają z nadzieją, że planowany na październik warszawski Bieg po Nowe Życie wróci do formuły sprzed epidemii.

W nowej odsłonie Biegu po Nowe Życie zostaną przygotowane trzy studia telewizyjne: w Wiśle, która pełnić będzie rolę gospodarza Biegu, w Warszawie i Wrocławiu.

W rozmowach z naszymi gośćmi będziemy poruszać tematy ważne dla polskiej transplantologii, nie zabraknie jednak tematów lżejszych

– informuje Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador Biegu po Nowe Życie. Jedną z godzin przekazu wypełnią sztafety nordic walking, tym razem w formule symbolicznej, jednak nawiązującej do tradycji wydarzenia.

Do Biegu po Nowe Życie online po raz pierwszy może zgłosić się każdy. Każdy kto chce w kilku słowach wyrazić poparcie dla idei przeszczepień i dawstwa narządów. Jak to zrobić? Najlepiej odwiedzić stronę transplantologia.info pamiętając, że zgłoszenia przyjmujemy tylko do 12 czerwca.

W ubiegłym roku w kwietniu ponad 70 trzyosobowych ekip wystartowało w Biegu po Nowe Życie w Wiśle. Była też ekipa Radia 90! Zobaczcie relację z tego wydarzenia, pamiętacie? Reprezentował nas Paweł Stępniewski z redakcji Radia 90:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj