Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bieg Pojezierzem Palowickim

Facebook Twitter

Pobiegnij w pięknych okolicznościach przyrody! Trwają zapisy uczestników Rodzinnego Pikniku Biegowego "Grill+Run=Fun". Po raz kolejny organizuje go Grupa Biegowa "Luxtorpeda" z Czerwionki-Leszczyn.

Trasa wiedzie po terenach pojezierza palowickiego. Hasło tegorocznej imprezy to „Biegiem na ratunek”. Startować mogą już najmłodsi, dzieci do lat pięciu na dystansie 100 metrów, dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia będą rywalizować na trasach liczących 5 i 10 kilometrów, osobną kategorię przewidziano dla miłośników chodzenia z kijkami. Piknik Biegowy w sobotę, 20 czerwca, od 13.00.

Zawodnicy powinni zgłaszać się przez formularze zamieszczone na stronie Luxtorpedy (www.gbluxtorpeda.org) do 14 czerwca (udział w biegach dzieci jest bezpłatny, opłata za starty dorosłych w biegach i zawodach NW wynosi 25zł) lub w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc) za opłatą 40zł. Zapisać można się także w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach przy ul. Kościuszki w czasie spotkań z Luxtorpedą. W biegach głównych obowiązuje 200-osobowy limit zgłoszeń; zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców. Miejsc w biegach dziecięcych jest 150. Brak limitów w przypadku zawodników nordic walking.

W programie przewidziane są starty dla dzieci na dystansach: 100 m (do 5 lat), 300 m (6-7 lat), 600 m (8-10 lat), 800 m (11-13 lat), 1000 m (14-16 lat), oraz dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia na dystansach: 5 i 15 kilometrów. Zawody nordic walking odbędą się na dystansie 10 km, przy czym będzie można skończyć po pięciu. Trasa zabezpieczana będzie przez wolontariuszy z Centrum Promocji Sportu „Active”.

W ramach hasła „Biegiem na ratunek”, przeprowadzony zostanie pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków OSP Palowice. Będzie także możliwość zapisania się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych w celu przeciwdziałania białaczce. Akcja prowadzona będzie przez działaczy Fundacji DKMS.

Na wszystkie startujące w biegach dzieci czeka słodka nagroda: bezpłatna wata cukrowa. Będzie ona także, w miarę możliwości, dostępna dla dzieci niebiorących udziału w wyścigach. Do dyspozycji dzieci zostanie oddana także dmuchana instalacja przeznaczona do skakania, również całkowicie bezpłatnie.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, będzie też klasyfikacja rodzinna; start w biegu na najdłuższym dystansie będzie klasyfikowany dodatkowo w Grand Prix Czerwionki-Leszczyn w biegach długodystansowych.

Na mecie czekają m.in. pamiątkowe medale, kupony na kiełbasę z grilla bądź do upieczenia w ognisku.

Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 10:00-13:30, od 13 rozpoczną się biegi dzieci, a zawody dorosłych od godz. 14:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj