Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bieg Tropem Wilczym już w niedzielę

Facebook Twitter

Pobiegną tropem wilczym, by uczcić pamięć żołnierzy wyklętych i by pomóc. W niedzielę (03.03.) można wziąć udział w imprezie sportowej organizowanej na terenie wodzisławskiego Balatonu, dedykowanej także uczniowi tamtejszej szkoły specjalnej, Beniaminowi Dubek.

Wystartować będzie można na dwóch dystansach: krótszym, liczącym 1963 metry, bez pomiaru czasu i bez ograniczeń wiekowych oraz na dystansie 5 kilometrów w kategorii open – trasa poprowadzona zostanie drogami oraz ścieżkami leśnymi. Bieg Tropem Wilczym zaplanowano między 12.00 a 15.00. Dla kibiców przygotowano pokazy pojazdów militarnych, straży pożarnej i policji. A po sportowej rywalizacji od 15.30 wspólne ognisko z harcerzami, w trakcie którego z kolei m.in. pokazy historycznego umundurowania, broni i wyposażenia.

Bieg Tropem Wilczym w Wodzisławiu będzie dedykowany uczniowi Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Beniaminowi Dubek. Obecnie ma 22 lata i od 3 roku życia, kiedy to uległ wypadkowi komunikacyjnemu jest osobą poruszającą się na jednej nodze i dodatkowo utracił jedną kończynę górną, a druga została porażona podczas wypadku. Społeczność szkolna podjęła akcję oprotezowania w kończynę dolną Benia oraz umożliwienia mu rehabilitacji. Na ten cel niezbędne są odpowiednie finanse. Została zorganizowana zbiórka pieniędzy, do której chętnie przyczyniły się zarówno osoby prywatne, jak i szkoły, instytucje czy fundacje m.in. Fundacja Donum Caritatis im. ks. Zdzisława Tronta w Wodzisławiu Śl. oraz Fundacja PKO Bank Polski, który w ramach programu „PKO Biegajmy Razem” organizuje charytatywne akcje biegowe.

W niedzielę (03.03.) zawodnicy startujący w Biegu Tropem Wilczym będą zachęcani dodatkowo do włączenia się do charytatywnej akcji biegowej. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „Biegnę dla Beniamina”. Dzięki zaangażowaniu uda się pozyskać środki finansowe na ten szczytny cel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj