Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bieg Wiosny na półmetku [WIDEO]

Facebook Twitter

Już 170 potwierdzonych aktywności przez uczestników tegorocznego Biegu Wiosny. Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest na półmetku. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem zabawa przeniosła się do sieci.

Fot. MOSiR Rybnik

Uczestnicy mają za zadanie wykonać trening odpowiadający przebiegnięciu dystansu 5 kilometrów. Oczywiście trzeba to udokumentować na zdjęciach lub na filmie:

Przede wszystkim aktywność na świeżym powietrzu, w ogródku w lesie, na szczęscie pogoda dopisała i z tego, co widzimy ludzie przede wszystkim biegają- na szczęście mamy taką możliwość. Jedna pani na razie nam wysłała taki cudowny filmik, z całą historią jak dziewczynka biegnie z psem, jest piękna muzyka grupy Queen. NA końcu dziewczynka dostaje puchar, jest podium. Naprawdę kreatywność ludzi nas zaskakuje tak pozytywnie, że hej. Także dajemy ludziom czas do 27 maja i naprawdę czekamy n coś ciekawego.

-mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u.

W sumie w Biegu Wiosny w wersji online udział ma wziąć w tym roku ponad 140 dzieci i 243 osoby dorosłe.

Najmłodszy jest urodzony w 2018 roku, czyli niecałe dwa latka, a najstarszy ma 72 lata, ale dostałyśmy też informacje, że jeden z pradziadków pożyczył sobie numer startowy od swojego prawnuka i również z nim pobiegał, także 88 lat ma taki uczestnik nieoficjalny.

Jakie zasady obowiązują uczestników w tym roku?

Wyliczyliśmy, że średnio przy niezbyt intensywnym biegu na 5 km to jest chyba 363 kalorie, więc tyle trzeba minimum spalić- mamy taką specjalną tabelkę dołączoną do regulaminu- ale z tego co widzę większość osób jednak biega, ale gdyby ktoś nie mógł wyjść z domu, mógłby po prostu zrobić tę aktywność w zaciszu domowym. Nakręciliśmy dwa filmy: dla dzieci, dla dorosłych, żeby pomóc tym, którzy na nieszczęście są na kwarantannie bądź z innych powodów są uziemieni w domu. Nie ma wymówek w tym roku.

Trening trzeba zrobić do najbliższej niedzieli (24.05.), a relację, na której widać jak ćwiczymy wysłać na adres rybnickiego ośrodka sportu i rekreacji do środy (27.05.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj