Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biegacze znów mogli stanąć na starcie. Za nami XIV Bieg Wiosny [FOTO]

Facebook Twitter

Znów mogli stanąć na starcie biegu i "ramię w ramię" walczyć o zwycięstwo. W miniony weekend (29-30.05.) w Rybniku odbył się 14. Bieg Wiosny. Trasy przygotowane na kąpielisku Ruda przyciągnęły na start wielu biegaczy i biegaczek.

fot.Facebook/MOSiR Rybnik

Pierwszego dnia, gdy na dystansie 5 kilometrów rywalizowali zawodnicy powyżej 16 roku życia, na starcie stanęło blisko 180 osób. Musieli radzić sobie z trudami trasy ale także ze zmienną aurą, w tym padającym deszczem. Najszybsza wśród kobiet była zawodniczka klubu Aktywna Pszczyna Runners Team, pochodząca z Jarząbkowic (gmina Pawłowice):

Magdalen Stuchlik: Cross to jest chyba rzeczywiście mój pierwszy, z reguły startuje w biegach masowych po asfalcie. Jestem zadowolona, świetna trasa, mega organizacja, pomimo pogody, która nam dzisiaj płata figle, było świetnie. Nie ukrywam, że cały sezon ubiegły udało mi się gdzieś startować przy poluzowanych obostrzeniach, to jest mój 3 start. Dwa tygodnie temu Żory, w zeszłym tygodniu Dąbrowa Górnicza i na szybko ten Rybnik.

fot.Facebook/MOSiR Rybnik

Wśród mężczyzn kolejny raz wygrał rybniczanin, Marcin Ciepłak, któremu jak mówił niestraszna była pogoda:

Marcin Ciepłak: Wiosną czasem bywa deszczowo, ślisko, dużo błota i zakrętów, aczkolwiek do tych zakrętów się chyba wszyscy przyzwyczaili, bo są one tutaj co roku. Przeważnie była słoneczna pogoda, a dzisiaj w deszczu, też fajne warunki. To jest mój 2 bieg od niepamiętnych czasów, nie licząc bieżni. Mi się udało wygrać, kilka razy tutaj zwyciężałem, cieszy mnie to bardzo, jestem z Rybnika i zawsze będę tutaj biegał i zachęcam wszystkich rybniczan i nie tylko, żeby przychodzili, startowali i dobrze się bawili.

Dodajmy, że w niedzielę (30.05.) rywalizowały na dystansach od stu do tysiąca metrów dzieci i młodzież.

Szczegółowe wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj