Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bieganie po autobanie, to okazja dla biegaczy i rowerzystów

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę (22.06.) niepowtarzalna okazja dla biegaczy oraz rowerzystów! Tego dnia, na nowo wybudowanej nawierzchni odcinka autostrady A1 pomiędzy Woźnikami a Pyrzowicami odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna pn. Woźnickie biegAn1e po autobanie.

To jedyna okazja nie tylko do czynnego spędzenia czasu, ale również do poznania będącej już na ukończeniu autostrady A1, na której już nie długo na stałe zagoszczą samochody.

Na przełomie lipca i sierpnia udostępnione kierowcom zostanie blisko 40 km autostrady A1 od węzła Częstochowa Południe do Pyrzowic. Celem imprezy jest promocja nowej trasy komunikacyjnej.

Start odbędzie się z Miejsca Obsługi Podróżnych w Woźnikach o godz. 17:00.

Woźnickie biegAn1e po autobanie zostało objęte honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Organizatorem biegu jest Gmina Woźniki, a drogę po której odbędzie się bieg udostępnił Wykonawca inwestycji – STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

W ramach imprezy odbędzie się bieg z pomiarem czasu na dystansach 10 km, 5 km i 500 m (dla dzieci) oraz rekreacyjny rajd rowerowy na odcinku Woźniki – Pyrzowice – Woźniki (24 km). Zapisy zarówno na bieg, jak i rajd, przyjmowane są: TUTAJ.

Wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal ceramiczny oraz pakiet startowy, a laureaci w poszczególnych kategoriach – puchary i nagrody.

Sportowemu wydarzeniu na autostradzie będzie towarzyszyła impreza pn. „Lubszecka Noc Ceramiczna, czyli festiwal ognia i gliny” na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach (ul. Górna 5), od godz. 18:00 do nocy. Informacje: TUTAJ.

W kwestiach dotyczących inwestycji GDDKiA prosimy kontaktować się z Markiem Prusakiem,
tel.+ 48 32 2086 290, e-mail: mprusak@gddkia.gov.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022