Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Biegiem po zdrowie”, czyli aktywność fizyczna bez rywalizacji

Facebook Twitter

Już dziś (30.08.) czas na kolejną odsłonę akcji w gminie Godów. Miłośnicy biegania oraz marszów z kijkami nordic walking spotkają się w Łaziskach, by wspólnie, rekreacyjnie pokonać przygotowaną specjalnie dla nich trasę.

Fot. pixabay.com

Akcja odbywa się raz w miesiącu, od października do kwietnia, co miesiąc w innym sołectwie gminy i przyciąga bardzo wiele osób. Mówi jej główny pomysłodawca i organizator, Stefan Kalinowski ze Stowarzyszenia Biegów Górskich w Jastrzębiu:

Trasy są przygotowane tak, żeby każdy mógł sobie przejść, przemaszerować lub przebiec. Dystans to od 3 do 5 km. Osoby, które czują się na siłach pokonują dwukrotnie ten dystans. Tu nie chodzi o to, kto pierwszy, ale celem jest pokonanie tego dystansu. Ludzie uczestniczą aktywnie biegając, chodząc z kijkami. (…) Jest to bardzo fajna, malownicza trasa. Na zakończenie mamy posiłek, jak na każdej akcji. Potem wspólna rozmowa, wymiana poglądów i przygotowanie do kolejnej akcji. 

Taki pomysł spędzania wolnego czasu przyjął się w naszej gminie – mówi wójt Godowa, Mariusz Adamczyk:

Otrzymywaliśmy bardzo dużo sygnałów, aby zrobić biegi, ale typowo rekreacyjnie. Mieszkańcy, którzy chodzą codziennie z kijami lub biegają dla własnej przyjemności chcieli uczestniczyć w takich akcjach, natomiast nie chcieli uczestniczyć w rywalizacji. 5 lat temu nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Biegów Górskich, ustaliliśmy zasady robienia takich akcji na terenie gminy. Od tych 5 lat, raz w miesiącu organizujemy spotkanie. Uczestniczy w nich około 80, 100, 120 osób, nie tylko z gminy Godów. Są to uczestnicy również z innych regionów Polski, więc jest szeroki zakres. My się z tego bardzo cieszymy.

Na dzisiejszą (30.08.) odsłonę akcji „Biegiem po zdrowie” organizatorzy zapraszają do Łazisk. Zbiórka o godz. 18.00 obok siedziby tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj