Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„…biel, popiel i Ja” – wystawa tkaniny unikatowej Ewy Bartosz-Mazuś

Facebook Twitter

W sztuce współczesnej tkanina często pełni rolę miękkiej rzeźby, tekstylnego graffiti – jest sztuką włókna. Może funkcjonować jako obiekt trójwymiarowy lub płaszczyzna, stanowić formę abstrakcyjną lub odwoływać się do najgłębszych emocji człowieka.

Fot.pixabay.com

Bez wątpienia tkanina jest materiałem o wielkim twórczym potencjale i ta artystyczna ekspozycja jest tego najlepszym dowodem! Miejskie Centrum Kultury „Integrator” serdecznie zaprasza na wystawę tkaniny unikatowej pod nazwą „…biel, popiel i Ja” autorstwa Ewy Bartosz-Mazuś, która będzie cieszyć oczy odbiorców w terminie od 10 września do 15 października 2021 r., w skoczowskiej Galerii ARTadres pod adresem Rynek 18.

Artystka, która zaprezentuje swoje prace, na co dzień związana jest z Zakopanem. Swoją przygodę z tkaniną rozpoczęła tuż po ukończeniu liceum. Staż doskonalący odbywała w Pracowni art. plast. Marty Gąsienicy Szostak. Tam jako asystentka wgłębiała się w tajemnice techniki tkania, farbowania i możliwości, jakie daje włókno. Ten czas rozkochał ją w tkaninie. Dzięki zdobytym umiejętnością podjęła pracę pedagogiczną jako instruktor w Tatrzańskim Centrum Kultury i sportu „Jutrzenka” w Zakopanem. Związana była z wrocławską grupą twórczą „Splot”, z którą zaczęła wystawiać swoje pierwsze tkaniny.

Obecnie należy do Stowarzyszenia Artystów Śląskich. Swoje prace prezentowała na 9 wystawach indywidualnych i 99 wystawach zbiorowych w Polsce i poza granicami! Teraz będzie można się nimi zachwycić, odwiedzając galerię w Skoczowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj