Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bike Race Zamysłów 2022. Już w ten weekend wiele atrakcji nie tylko dla rowerzystów

Facebook Twitter

To nie tylko wyścig. To przede wszystkim dobra zabawa połączona ze spotkaniem pasjonatów jazdy na dwóch kółkach. 3 lipca na Rajza Punkt w rybnickiej dzielnicy Zamysłów start i meta 5. już Bike Race Zamysłów.

Świętujemy nasz mały jubileusz

– mówi organizator imprezy, Przemysław Dorczak:

Przemysław Dorczak: Wpisała się w kalendarz imprez nie tylko w Rybniku, ale myślę, że na całym południu, bo mamy tutaj zawsze zawodników z Czech, często z Krakowa, Wrocławia, Dąbrowy Górniczej. Przyjeżdżają do nas, żeby się sprawdzić, ale przede wszystkim pasuje im klimat naszej imprezy. Oferujemy bardzo podobny standard, jeżeli chodzi o inne wyścigi, ale z takim mniejszym nastawieniem na wynik, a bardziej na samo przejechanie, spotkanie znajomych i później brania udziału w atrakcjach, jakie nie zawsze są po wyścigach sportowych.

Marek Fiałkowski: Trzeba mieć bardzo dużo pasji, żeby uczestniczyć w wyścigu, dużo zaparcia, żeby trenować i przygotowywać się, ale wystarczy też po prostu jeździć na rowerze, żeby taki wyścig przejechać. Nie trzeba wylewać codziennie wiadra potu, żeby ten wyścig koniecznie ukończyć. Można się zadowolić może nie 1.,10. miejscem, ale jak ktoś przyjedzie np. 50., to będzie miał satysfakcję, że taki wyścig przejechał

-dodaje Marek Fiałkowski, współorganizator wydarzenia. Zaplanowano miasteczko rowerowe, wyścigi dla dzieci, będzie DJ i gastronomia. Organizatorzy zachęcają mieszkańców, by wzdłuż trasy tworzyli strefy kibica.

Przemysław Dorczak: Pomyśleliśmy o osobach, które są posiadaczami ciekawych rowerów. Rowerów zabytkowych albo rowerów do zadań specjalnych i mają taką możliwość podczas 5. Bike Race Zamysłów między godzinami 16.00 a 17.00, przed sceną będą mogli podjechać tymi rowerami, opowiedzieć historię i też postaramy się takie najciekawsze okazy nagrodzić jakimś drobnym upominkiem. Nie będzie zapisów, zachęcamy natomiast, żeby jak najwięcej osób pojawiło się z ciekawymi rowerami.

Do zaproszenia przyłącza się Marek Fiałkowski:

Marek Fiałkowski: Z pewnością wiele osób ma gdzieś na strychu taki rower. Leży, jest trochę przykurzony, może trzeba tam większy lub mniejszy remont przeprowadzić, ale warto o takie sprzęty zadbać, pokazać młodzieży, że to może jeździć, że tego można nadal używać i zachęcamy do uczestnictwa w odbudowie tego roweru, dlatego, że to jest nie tylko wartość sentymentalna, ale często historyczna. To znika, to jest tak samo, jak dobry samochód czy dom. Można go raz rozebrać, a potem się okazuje, że tego się nie da odtworzyć, że dzisiejsza technologia na to nie pozwala. Także zachęcamy.

Pętla na trasie liczy 12 kilometrów, zawodnicy będą startować w sumie na 3 dystansach: na 12, 24 i 36 kilometrów. Zapisy są przyjmowane do 1 lipca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj