Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bilans po burzach w regionie. Ponad 130 interwencji na Śląsku

Facebook Twitter

Silny wiatr i duże opady deszczu. To główne przyczyny weekendowych interwencji strażaków w regionie, najwięcej z zdarzeń odnotowano w powiatach raciborskim i cieszyńskim.

W powiecie raciborskim strażacy mieli 18 zgłoszeń, między 13.00 a 18.00, które dotyczyły usuwania błota, jakie spłynęło z pól na drogi. Były to miejscowości Pawłów, Gamów i Maków. Tam także sprzątano konary i drzewa powalone na jezdnie. Podobna sytuacja miała miejsce Raciborzu i Brzeziu. Jedno ze zgłoszenie dotyczyło zerwanej z dachu blachy.

Dwa razy więcej zgłoszeń z powodu nawałnicy wpłynęło do cieszyńskich strażaków. Wyjeżdżali dokładnie 32 razy, 14 zdarzeń związanych było z silnym wiatrem, a 18 z opadami deszczu:

Jeżeli chodzi o gminy najbardziej dotknięte zdarzenia, to miasto Ustroń, gdzie odnotowano 13 zdarzeń, gmina Brenna- 9 zdarzeń, dodatkowo Zebrzydowice- 3 zdarzenia, Wisła- 2 zdarzenia, Strumień- 2 zdarzenia, Hażlach- 1 zdarzenie, Cieszyn- 1 zdarzenie oraz Chybie- 1 zdarzenie. Jeśli chodzi o interwencje związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów, to przede wszystkim usuwanie powalonych drzew, które blokowały przejazd na drogach. Jeżeli chodzi o interwencje z deszczem, to przede wszystkim pompowanie wody z piwnic i udrożnianie przepustów.

Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń, nie było też dużych strat materialnych – dodaje kapitan Marek Szalbot z Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie. W Wiśle gwałtowne opady deszczu doprowadziły do osunięcia się na tory kamieni i błota z góry Skolnity. Wstrzymano ruch pociągów, a kolej wprowadziła komunikację zastępczą.

W całym województwie minionej doby straż interweniowała 133 razy.

Czytaj także:

Lało, błyskało, grzmiało! Burze nad regionem [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj