Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bilans po wichurach w regionie. Strażacy usuwali powalone drzewa i połamane konary [FOTO]

Facebook Twitter

Wichury przeszły wczoraj (30.01.) nad krajem, mocno wiało także u nas. Jak Informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego w związku z porwistym wiatrem od sobotniego (29.01.) wieczora w naszym województwie odnotowano ponad 1300 interwencji. Strażacy głównie usuwali powalone drzewa i połamane konary.

fot. facebook.com/KMPSPJASTRZEBIE

Wiatr wyrządził najwięcej szkód w północnej części Śląska

Najwięcej, ponad 140 interwencji było w powiecie gliwickim. Wczoraj (30.01.) w Rzuchowie na ulicy Raciborskiej drzewo przewróciło się na samochód osobowy, na szczęście nikomu nic się nie stało. W Lubomi na Granicznej wiatr uszkodził dach budynku jednorodzinnego. W Żorach na ulicy Cegielnianej wichura zniszczyła blaszany garaż, podobnie w Rybniku na ulicy Kadetów. O poranku na Śląsku blisko 1600 odbiorców nie ma prądu.

fot. facebook.com/KMPSPJASTRZEBIE

Blisko 30 razy wyjeżdżali w ciągu ostatniej dobry strażacy z Raciborza. 11 razy do połamanych drzew, 9 razy do uszkodzonych dachów, 2 razy do pomiaru tlenku węgla , ale też w sprawie przesuniętego blaszanego garażu czy uszkodzonych ogrodzeń. Ponad 20 razy interweniowali strażacy z Wodzisławia, 19 razy z Jastrzębia. To też były wyjazdy głównie do połamanych drzew, ale na przykład w Mszanie na Mickiewicza zerwana z dachu została instalacja fotowoltaiczna, a na Turystycznej powalone drzewo uszkodziło dwa samochody. Natomiast w Pszowie i Rydułtowach uszkodzone zostały linie energetyczne. 16 razy, by usuwać skutki silnego wiatru wyjeżdżali strażacy z Rybnika, 8 ratownicy z Żor.

Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Zobacz zdjęcia:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj