StartWiadomości

W Cieszynie dowodzą, że Ekozofia Niepełnosprawnych to słuszny projekt

W publikacji można przeczytać o tym czy biobudownictwo ma wpływ na zdrowie fizyczne, czy o tym, jak wykorzystać środowisko naturalne w rehabilitacji i edukacji osób niepełnosprawnych. Publikacja jest zbiorem referatów przygotowanych na specjalną konferencję, która odbyła się w Cieszynie:

Dzięki temu, że książka została wydana, możemy mówić już o kolejnym etapie Ekozofii Niepełnosprawnych, czyli naszego projektu na Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń, jakie ma powstać w Bażanowicach pod Cieszynem. Trwają już zaawansowane prace architektoniczne związane z zaprojektowaniem centrum. W tym momencie dajemy naukowe dowody na to, że nasza koncepcja, nasze pomysły są bardzo ściśle związane z efektywną rehabilitacją, efektywną edukacją osób niepełnosprawnych intelektualnie.

– mówi Rafał Guzowski z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Cieszynie. Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń w Bażanowicach ma powstać z wykorzystaniem rozwiązań z zakresu biobudownictwa, budownictwa pasywnego czy odnawialnych źródeł energii. Mają tam się kształcić, ale też rehabilitować i pracować osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Książka dostępna jest w formie tradycyjnej, papierowej oraz w formie elektronicznej.

Zostaw komentarz