Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biskup diecezji bielsko-żywieckiej z koronawirusem

Facebook Twitter

Koronawirus nie omija ani polityków, ani urzędników. Choruje również duchowieństwo. Jak poinformowało Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej, w izolacji przebywa ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Ma pozytywny wynik na covid-19.

Biskup Roman Pindel po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą, która spotkała się z osobą zarażoną, poddał się dobrowolnej kwarantannie, od razu odwołując wszystkie zaplanowane spotkania i czynności, nie brał również udziału w spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski.

Wynik badania na obecność koronawirusa z dnia 9 października okazał się dodatni. Ksiądz Biskup przebywa nadal w izolacji domowej, realizując wszystkie wskazania Inspekcji Sanitarnej. Ks. Biskup Roman otacza modlitwą wszystkich chorych, przebywających na kwarantannie i ich rodziny.

napisano w komunikacie Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Przypomnijmy, w regionie chorzy na koronawirus są m.in włodarze Pszowa. W środę w szpitalu w Krakowie zmarł proboszcz ewangelickiej parafii z Ustronia ks. radca Piotr Wowry. W czwartek (08.10.) zmarł biskup senior Jan Szarek – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej. Obaj byli chorzy na koronawirusa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023