Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Bistro z Ikrą – tak nazywać się będzie pierwszy w Rybniku bar prowadzony przez osoby niepełnosprawne

Facebook Twitter

Pracę tam znajdzie ośmiu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na potrzeby baru wyremontowano pomieszczenia na parterze budynku po byłej aptece przy ulicy Barbary, tuż obok parku w Niedobczycach. Podobny bar działa już od 7 lat w Żorach. "Krówka" - w centrum miasta - cieszy się niesłabnącą popularnością.

Otwarcie „Bistro z  Ikrą” zaplanowano na czwartek (19.04.). Po nowym lokalu oprowadził Arkadiusza Żabkę Piotr Puchała, prezes Spółdzielni Socjalnej „Z Ikrą”:

Osiem osób będzie pracowało, zarówno na kuchni, jak i w obsłudze klienta, wszystkie mają orzeczenie o niepełnosprawności, w tym jest sześć osób z niepełnosprawnością intelektualną. W końcu takie osoby będą mogły pracować. Było wiele pomysłów, jak zaktywizować osoby niepełnosprawne intelektualnie, nam się udało.

Na początku będzie trudno, ale damy sobie radę– mówią pracownicy. Codziennie będą dwa zestawy obiadowe, dodatkowo naleśniki, placki, pierogi na zamówienie.

Podobny bar prowadzony przez osoby niepełnosprawne z powodzeniem działa od lat w Żorach. „Krówka”,  która działa w ramach Zakładu Aktywności Zawodowej, zdobyła serca mieszkańców dobrym smakiem i niską ceną. Posłuchaj co mówią klienci „Krówki”:

A bar mleczny „Krówka” w Żorach odwiedził z mikrofonem Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019