Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bizoń: Chciałbym poznać powody, dla których pani dyrektor chce odejść

Facebook Twitter

"Chciałbym poznać przyczyny, z powodu których dyrektor złożyła wypowiedzenie" - powiedział w rozmowie z Radiem 90 starosta wodzisławski, Leszek Bizoń. Jak wiecie z naszych wiadomości: Dorota Kowalska, dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, zdecydowała się zrezygnować ze stanowiska.

Rozmawiała Monika Sokołowska:

W samym wypowiedzeniu nie ma powodu, nie jest to konieczne. Pani dyrektor krótko skwitowała, że wypowiada umowę o pracę, natomiast chce z nią rozmawiać i chce, żebyśmy się spotkali i wyjaśnili powody, że jeszcze przemyśli ten temat. Będę chciał zastanowić się nad tym, czy można usunąć, czy w jakiś sposób zadziałać w przyczynie, natomiast decyzja przy wypowiedzeniu to jest decyzja jednostronna, a w tym wypadku pracownika w tym wypadku pani dyrektor, musimy niestety się z tym pogodzić, ewentualnie w rozmowie przekonać do zmiany decyzji.

Jeżeli dyrektor Kowalska odejdzie z pracy, co dalej?

Jeżeli pani dyrektor odejdzie z pracy i tej decyzji nie zmieni to pozostaje tylko ogłoszenie konkursu. Ta procedura, trzeba założyć, przynajmniej dwa do trzech miesięcy. Myślę, że w najbliższym czasie, przyszły tydzień trzeba podjąć w tym temacie decyzję, żeby przygotowywać procedurę, jeżeli nie będzie zmiany decyzji pani dyrektor.

Na 17 czerwca zaplanowana jest sesja Rady Powiatu, poświęcona w dużej mierze sytuacji szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Radni przyjrzą się szczególnie sprawom finansów lecznicy, dyrektor Kowalska powinna być na niej obecna:

Wiem, że było trudno w ostatnim czasie, że sytuacje wokół szpitala się zdarzały, nie wpływały na dobrą atmosferę, czy na komfort pracy dyrektora tej placówki, natomiast sama decyzja zarówno dla mnie i dla zarządu, mimo wszystko była zaskoczeniem.

Przypomnijmy, że Dorota Kowalska już raz chciała odejść z pracy w 2017 roku, jednak wtedy ostatecznie wycofała wypowiedzenie. A stanowisko objęła we wrześniu 2016 roku, wcześniej od kwietnia pełniła obowiązki dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Czytaj też: Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach złożyła wypowiedzenie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj