Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bizoń w Radiu 90: Najwięcej pasażerów to młodzi ludzie, którzy dojeżdżają do szkół

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę (27.01.) rusza wspólna komunikacja wodzisławskiego powiatu i miasta Wodzisław Śląski. Autobusy mają się nie dublować, a w weekendy jeździć za darmo. Ma być po prostu lepiej, twierdzą urzędnicy, choć w internecie nie brakuje uwag pod adresem organizatorów transportu.

Nad projektem pracowaliśmy z Wodzisławiem Śląskim ponad pół roku- mówi poranny gość Radia 90 Leszek Bizoń starosta wodzisławski:

Trochę żeśmy siedzieli nad tymi liniami i taką optymalizacją kosztów i optymalizacją wykorzystania napełnień na poszczególnych liniach. Tam gdzie nasze linie się dublowały, po prostu jeździmy my jako PKS, jesteśmy trochę tańsi od komunikacji miejskiej (…).

Nowością będzie regularne połączenie Nieboczów z Wodzisławiem Śląskim:

To jest linia do Godowa, co do której rozpoczęliśmy współpracę z miastem Wodzisław i to jest pierwszy krok – może mały – do tego, aby wejść szerzej na rynek transportu publicznego na terenie powiatu.

Po zmianach liczba kursów wzrośnie do ponad 200, powiat liczy także na wzrost pasażerów. Do tej pory z komunikacji autobusowej organizowanej przez powiat miesięcznie korzystało około 70 tysięcy osób. W ubiegłym roku komunikacja kosztowała powiat 2,6 mln złotych, w tym roku to będzie koszt 3 mln 400 tysięcy złotych. Miasto Wodzisław dołożyło 600 tysięcy.

Co ciekawe, posiadacze miejskich biletów miesięcznych od najbliższej niedzieli (27.01.) do końca miesiąca mogą podróżować bezpłatnie autobusami PKS w granicach miasta.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90 starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj