Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Tyko straż miejska przeprowadza kontrole pieców” – mówi rzecznik straży miejskiej w Rybniku

Facebook Twitter

Jak już was informowaliśmy Urząd Miasta w Rybniku przestrzega mieszkańców przed fałszywymi kontrolami pieców. Od pewnego czasu do magistratu telefonują mieszkańcy, do których dzwoniły osoby zapowiadające taką wizytę. Ktoś prawdopodobnie podszywa się pod miejskich strażników.

Mówi Dawid Błatoń rzecznik straży miejskiej w Rybniku:

Dawid Błatoń: Dochodzą do urzędu miasta w Rybniku informacje od naszych mieszkańców, którzy twierdzą, że ktoś umawia kontrole pieców. Kto to jest? tego nie wiemy. Mamy jeden podstawowy apel i uwagę: kontrole w Rybniku przeprowadzają tylko i wyłącznie strażnicy miejscy. Są to osoby umundurowane, osoby, które podjeżdżają radiowozem oznakowanym, na żądanie legitymują się i przedstawiają upoważnienie prezydenta miasta do kontroli. Tylko w takim wypadku możemy takie osoby wpuścić na teren nieruchomości.

Informacje o rzekomych kontrolach odebrali między innymi mieszkańcy ulicy Jutrzenki.

Zawsze możemy zweryfikować osobę, która chce nas skontrolować

– dodaje:

Dawid Błatoń: W momencie, kiedy w drzwiach staje nam strażnik miejski, my możemy zadzwonić do straży miejskiej i zapytać czy w danej chwili kontrolowana jest ta i ta posesja. Jeśli ktoś powołuje się na jakąś organizację, dzwońmy do tej organizacji, nie bójmy się i potwierdzajmy to. Każde podejrzenie próby wyłudzenia, czy dokonania oszustwa, zgłaszajmy na policję.

Rybnicka straż miejska od początku roku przeprowadziła ponad 1000 kontroli pieców i jest absolutnym liderem egzekwowania uchwały antysmogowej zakazującej opalania domu kopciuchem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj