Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Blisko 18 tysięcy złotych zebrano podczas spektaklu „Rybnicka opowieść wigilijna”

Facebook Twitter

Pozytywne recenzje a przede wszystkim dobry efekt zbiórki. Blisko 18 tysięcy złotych zebrano podczas kwesty na rzecz Fundacji Mali Wspaniali, towarzyszącej niedzielnemu spektaklowi "Rybnicka opowieść wigilijna".

Rybnicka Opowieść Wigilijna

Pieniądze zostaną przeznaczone, zostaną na zakup urządzenia potrzebnego w leczeniu dzieci chorujących na wirusowe zapalenie płuc. W ostatnim czasie przybywa pacjentów na oddziale rybnickiej pediatrii. Katarzyna Musioł, ordynator oddziału dziecięcego ma nadzieję, że dzięki temu sprzętowi dzieci będą szybciej zdrowiały, a przede wszystkim nie będą trafiały na oddziały intensywnej opieki.

W wyjątkowym spektaklu zagrali między innymi rybniccy samorządowcy. W rolę grabarza wcielił się prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Był bardzo udany spektakl, recenzje pozytywne. Ale to wszystko zasługa ks. Marka Norasa, który przygotował cały spektakl, zebrał ekipę. Do tego zespół Carrantuohill i mamy całkiem fajne wydarzenie. Pieniążki poszły na fundację „Mali Wspaniali”, z tego co wiem, zebrano po spektaklu kwotę 18 tys. zł na zakup sprzętu.

Radio 90: A w roli grabarza jak się pan czuł albo kopidoła jak niektórzy mówili?

Piotr Kuczera: Tak, niektórzy mówili kopidoła. Pewne nowe doświadczenie, deski sceniczne nie jestem zawodowym aktorem, ale jak powiedziałem, recenzje dobre, wszyscy się bardzo starali, bardzo się przejęli. Kilka prób, niektórzy nawet kilkanaście i efekt myślę, że całkiem, całkiem.

Spektakl zwieńczyła zbiórka na rzecz Fundacja Mali Wspaniali.

Więcej o spektaklu pisaliśmy w materiale: „Opowieść Wigilijna po rybnicku. Wyjątkowy spektakl na rzecz szpitalnej pediatrii [FOTO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj