Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Blisko trzy dekady czekali na tę inwestycję. Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Na tę inwestycję mieszkańcy Jastrzębia czekali od blisko 30 lat. Rozpoczęła się przebudowa kolejnego skrzyżowania w mieście. Tym razem chodzi o miejsce w ciągu ulicy Ranoszka, gdzie krzyżuje się aż sześć dróg. W najbliższym czasie możliwe będą utrudnienia w ruchu, zaplanowano objazdy.

Rozmawialiśmy z naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej w jastrzębskim magistracie, Izabelą Grelą:

Izabela Grela: Tam będziemy budować rondo, które będzie czterowlotowe. Dodatkowo będziemy wyburzać wiadukt, który w tej chwili jest nieczynny i którego zamknięcie spowodowało, że nie można wjechać właśnie od tamtej strony do osiedla Złote Łany. Droga będzie miała nadany zupełnie nowy ślad. Oprócz tego przebudowane będą wszystkie systemy podziemne. Dodatkowo będzie budowa dwóch przystanków autobusowych, chodników. Bardzo duży zakres robót i to, co ważne ta inwestycja jest dofinansowana w kwocie 6 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przebudowa tego miejsca była bardzo potrzebna – dodaje Izabela Grela:

Izabela Grela: Przebudowa zaplanowana jest tak, żeby nie utrudniać kierowcom życia, bo tamtędy przebiega też droga, która łączy Gołkowice z Mszaną, dlatego będzie się to odbywało etapami. W zależności od tego, który etap będzie ukończony, wtedy będziemy zmieniać organizację ruchu i o tym informować kierowców. Cały czas będzie tam można przejeżdżać, tylko trzeba się liczyć z tym, że np. będzie tam ruch wahadłowy albo też trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, żeby móc przejechać ten fragment drogi.

Izabela Grela, naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miasta Jastrzębia-Zdroju

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale prace mają być tak prowadzone, by były one jak najmniejsze.

Izabela Grela: Właściwie już od lat było to jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Jastrzębiu. Taki sam problem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, mieliśmy na skrzyżowaniu Granicznej, Alei Piłsudskiego i Północnej i tam też budujemy rondo największe w Jastrzębiu-Zdroju. Turbinowe więc coś, co absolutnie ułatwi ruch w centrum miasta. Tutaj to rondo będzie czterowlotowe, będzie zdecydowana poprawa bezpieczeństwa i też łatwiej będzie wszystkim użytkownikom drogi włączyć się tam do ruchu.

Dodajmy, że prace mają się zakończyć w maju 2022 roku. Objazd będzie prowadził ulicami: Ranoszka, Wyzwolenia i Kasztanową. Rondo powstanie w miejscu sześciowlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową. Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj