Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Blok przy Zebrzydowickiej w Rybniku do remontu. Powstaną 23 mieszkania

Facebook Twitter

Ten opuszczony blok przy Zebrzydowickiej w Rybniku dostanie nowe życie. Po wartym ponad 5 milionów złotych remoncie w budynku będą 23 nowe mieszkania komunalne.

Blok przy Zebrzydowickiej w Rybniku

Opuszczony blok przy Zebrzydowickiej w Rybniku zostanie przebudowany.  Kompleksowy remont obejmować ma wymianę instalacji, budowę centralnego ogrzewania oraz docieplenie budynku. Wyremontowane zostaną także mieszkania i nie będzie to wyłącznie malowanie ścian.

rybnik.eu

Budynek wchodzi w skład zasobu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. zainstalowanie nowych ekologicznych źródeł ciepła, budowę instalacji centralnego ogrzewania oraz kompleksową termomodernizację, a także prace budowlano-remontowe w poszczególnych mieszkaniach i częściach wspólnych budynku

słyszymy w rybnickim Urzędzie Miasta.

rybnik.eu

Budynek oznaczony numerem 31 jest jednym z dwóch bloków, które stoją w pierwszej linii przy wspomnianej ulicy. W jednym z nich już kilka lat temu utworzono tzw. mieszkania dla singli i małych rodzin. W tym gmachu, który teraz doczeka się modernizacji, przez lata funkcjonowały mieszkania socjalne. Stan budynku od zawsze był zły.

Po zakończeniu planowanej inwestycji przy Zebrzydowickiej 31 powstaną 23 mieszkania o łącznej powierzchni 1097,51 metrów kwadratowych, które będą stanowić część gminnego zasobu komunalnego. Planowana wartość inwestycji wynosi 5 500 356,26 zł, zaś dofinansowanie w ramach Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego to 4 400 285,00 zł (80 procent kosztów).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024