Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Błoto i glina na drodze. Wszystko przez budowę fabryki. Mieszkańcy interweniują w tej sprawie

Facebook Twitter

Budują fabrykę okien, ale brudzą przy tym drogę - skarżą się nasi słuchacze z Wodzisławia Śląskiego. Mieszkaniec z Kokoszyc pisze do nas: "Fajnie, że stawiają fabrykę, ale jest kłopot z błotem i gliną, jaką nanoszą na ulicę ciężarówki."

fot.mat.prasowe UM Wodzisław

Nie da się przejechać trasą z Kokoszyc do Czyżowic, żeby nie zbrudzić samochodu. Powinna tam co jakiś czas jeździć myjka – apeluje wodzisławianin. No to pytamy, czy i kto rozwiąże problem brudnej drogi? Mateusz Jamioła z Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, że do magistratu wpłynęła także ta skarga mieszkańca i zapowiada interwencję.

Mateusz Jamioła: Do miasta wpłynęła taka informacja, zależnie od jednego z mieszkańców odnośnie zanieczyszczenia drogi. Podjęliśmy też interwencję poprzez Zarząd Dróg Miejskich, który wysłał wykonawcy drogą elektroniczną informację z prośbą o oczyszczenie drogi.

Radio 90: Kiedy to może nastąpić?

Mateusz Jamioła: Myślę, że ta interwencja zostanie podjęta dosyć szybko.

Radio 90: Można spodziewać się, że tu nie chodzi o jednorazowy wyjazd takiej myjki, ale jednak o regularne czyszczenie drogi. Czy jest to realne?

Mateusz Jamioła: Warto tu podkreślić, że nie je jest to droga miejska, my zareagowaliśmy na to zgłoszenie i mam nadzieje, że tych sytuacji będzie jak najmniej.

Dodajmy, że ulica Olszyny to droga powiatowa. Budowa fabryki trwa tam od blisko roku, zakończyć się ma w III kwartale tego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj