StartSię dzieje

Blues dla niepełnosprawnych już w piątek!

Dla osób niepełnosprawnych impreza jest nie tylko świetną okazją do integracji, ale przede wszystkim, poprzez umożliwienie dostępu do powszechnych form zabawy i rozrywki, daje im możliwość uczestnictwa w prawdziwym koncercie. Impreza jest również szansą na uczestnictwo w życiu kulturalnym regionu, a także pozwala na bezpośredni kontakt z wybitnymi artystami z czołówki polskiej sceny bluesa.

Gwiazdą tegorocznej imprezy jest POWER BLUES BAND – zespół stworzony specjalnie z okazji koncertu odbywającego się w roku 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego.

Udział w koncercie jest bezpłatny. Już zgłosiły się ośrodki zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym (stowarzyszenia, warsztaty, szkoły, ośrodki wsparcia itp.). To łącznie 34 ośrodki z całego woj. śląskiego, w tym m.in. z Knurowa, Rudy Śląskiej, Zabrza, Siemianowic, Skoczowa i wielu innych! – łącznie ponad 900 osób. W obsłudze pomaga 50 wolontariuszy – uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

W tym roku podczas imprezy można też będzie podziwiać niecodzienną wystawę zatytułowaną „WSPÓLNIE”. Spotkanie obrazu ze słowem, czyli sztuk plastycznych z poezją nie jest w sztuce niczym nowym, ale prawie zawsze owocuje interesującymi efektami. Tym razem obrazy są autorstwa uczestników zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Powiatowym Ośrodku Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Katowickiej, zaś poezje (bezpośrednio inspirowane tymi obrazami) spłynęły spod piór poetów skupionych wokół Wolnej Inicjatywy Artystycznej WYTRYCH.

Podobnie numer specjalny magazynu „Wytrych” to wspólne dzieło plastyków (również uczestników zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Powiatowym Ośrodku Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Katowickiej – ich ilustracje zostały użyte w piśmie), zaś poezje to dzieło poetów skupionych wokół Wolnej Inicjatywy Artystycznej WYTRYCH.

Zostaw komentarz