StartW Radiu 90 Wiadomości

Bóbr Amik wśród maskotek olimpijskich Henryka Grzonki

Niespodzianką dla niego była maskotka, jedyna, której brakowało w jego liczącej blisko 60 olimpijskich pluszaków kolekcji, Bóbr Amik z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Choć nie jest to oryginał, sprawił wiele radości kolekcjonerowi:

Bardzo się ucieszyłem, oczywiście doceniając to co zrobiła Pani Barbara to jest fantastyczna robota. On naprawdę bardzo przypomina oryginał. Może ten oryginał pluszowy był ciut mniejszy, ale tak naprawdę bardzo ten oryginał przypomina. Z tym, że oczywiście jest to kopia, nie ukrywam, że zrobił dla niej specjalne miejsce w moich gablotkach w moim zbiorze. Teraz zadowolę się tym oryginalnym Amikiem wykonanym z tworzywa sztucznego, który jest jeszcze łatwiejszy do zdobycia i zawsze będę do tego opowiadał historię, że kiedyś tego pluszowego w Rybniku dostałem, co jest zresztą zgodne z prawdą i bardzo się cieszę, że nawet w takiej wersji trafił do mnie.

Dodajmy, że wystawę olimpijskich i nie tylko olimpijskich maskotek „Od Montrealu do Tokio” można będzie do połowy maja oglądać w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu.

Czytaj również: Wystawa maskotek olimpijskich. To nie są zwykłe zabawki

Zobacz zdjęcia:

Zostaw komentarz