Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Boguszowickie Dni Młodych czekają na zespoły

Facebook Twitter

Do połowy września zespoły mogą zgłaszać chęć udziału w Boguszowickich Dniach Młodych. Organizatorzy czekają na płyty demo z kilkoma utworami, notką biograficzną oraz danymi kontaktowymi. Zgłoszenia przyjmuje Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów grających: rock, blues, metal, reggae i hip-hop. Płytę demo należy przesyłać na adres:

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Plac Pokoju 1
44-253 Rybnik Boguszowice
z dopiskiem dla Pior Robert

O festiwalu:
Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Organizatorzy nigdy nie stawiali występującym żadnych ograniczeń – na jednej scenie prezentowały się grupy grające rocka, reggae, czy hip-hop. W ciągu tych kilkunastu lat posłuchać można było m. in. zespołów Ice Machine, Underground, Popiół, Uziel, Kometa, Dzioło, Mad Middle Fingers, jak również weteranów polskiej muzyki alternatywnej, takich jak Lech Janerka, Habakuk, Voo Voo, Mitch and Mitch, Hey, Pidżama Porno, Dezerter, Świetliki, Scianka, Jamal czy OSTR.

Wiele młodych, lokalnych zespołów, właśnie podczas tej imprezy miało swoje debiuty, dla innych był to pierwszy koncert na profesjonalnej, dużej scenie. Często BDM stawały się dla muzyków furtką pozwalającą wyjść im poza salkę prób, czy koncerty w pubach.

Ale Boguszowickie Dni Młodych to nie tylko muzyka, to także kino. Zobaczyć można było filmy Mathiasa Mezlera, Dominika Matwiejczyka, Bodo Koxa, założyciela SKY Piastowskie Grzegorza Lipca oraz Dariusza Nojmana i jego cykl filmów „Nudle”, odbyły się również przeglądy filmów z festiwali m.in.:

  • VIII Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich
  • XIV i XV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego OFF Cinema z Poznania
  • V i VI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych w Gnieźnie Offeliada
  • Przegląd najlepszych filmów off-owych  z 2010 i 2011 „The Best Off 2010”i „The Best Off 2011”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj