Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Boiska rybnickiego MOSiR na razie tylko dla klubów

Facebook Twitter

Od poniedziałku (11.05.) obiekty sportowe o charakterze otwartym będą znowu dostępne. Na razie jednak tylko dla sportowców.

fot.Capri23auto/ pixabay.com

Ze względu na bezpieczeństwo rybniczan oraz w oparciu o Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, w którym określono warunki udostępnienia obiektów sportowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadza dwustopniowy proces uruchamiania boisk.

Etap pierwszy – kluby

W pierwszym etapie, od poniedziałku, 11 maja, obiekty udostępniane będą wyłącznie rybnickim klubom sportowym, które mogą korzystać z boisk, na których dotychczas prowadziły swoje treningi.

Przepisy nakładają na MOSiR obowiązek wpuszczenia na obiekt jednorazowo 6 osób i jednego trenera. Podstawą wstępu na obiekt dla grup sportowych, bez możliwości korzystania z zaplecza szatniowego (z wyjątkiem WC), będzie zgłoszenie zapotrzebowania na wybrany obiekt, wysłane do nas drogą elektroniczną

– mówi Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Zgłoszenie takie należy wysłać na adres: [email protected] i powinny się w nim znaleźć:

  • harmonogram zajęć (dni i godziny) z nazwiskiem prowadzącego zajęcia,
  • plan organizacji zajęć treningowych (w tym m.in. dowóz zawodników na obiekt i przebywanie na obiekcie osób nie związanych z realizacją
  • procesu szkoleniowego w trakcie treningu),
  • oświadczenia, że klub dodatkowo zaopatrzy się w płyn odkażający we własnym zakresie i dokona dezynfekcji sprzętu po zajęciach, a zawodnicy będą wyposażeni w rękawiczki jednorazowe (stosując je w sytuacjach uzasadnionych).

Dostarczony harmonogram i plan organizacji zajęć będą stanowiły załączniki do obowiązującej umowy dzierżawy obiektu. Kluby otrzymają informację zwrotną o przyznanych godzinach drogą mailową.

Etap drugi – indywidualni mieszkańcy

Etap drugi, pozwalający na korzystanie z obiektów sportowych indywidualnym mieszkańcom, nastąpi w terminie nieco późniejszym. Będzie on uzależniony od rozwoju sytuacji epidemicznej i dotyczyć będzie grup nieformalnych i osób indywidualnych.

Podobnie jak w przypadku klubów sportowych, przepisy narzucają na MOSiR obowiązek wpuszczenia na obiekt jednorazowo 6 osób. W związku z tym, aby zarezerwować wejście na obiekt, zainteresowane osoby czy grupy nieformalne będą musiały skontaktować się telefonicznie, co najmniej dzień wcześniej z koordynatorem danego obiektu.

Docelowo dla mieszkańców będą udostępnione:

  • boisko Orlik w Rybniku-Niedobczycach, przy ul. Górnośląskiej, (tel. 663 442 002)
  • boisko ze sztuczną nawierzchnią na ośrodku w Rybniku-Kamieniu, przy ul. Hotelowej 12, (tel. 695 141 001)
  • boisko ze sztuczną nawierzchnią za kąpieliskiem RUDA, przy ul. Gliwickiej 72, (tel. 721 316 068)
  • stadion lekkoatletyczny przy ul. Gliwickiej 72 (wejście od ul. Żużlowej)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023