Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Boisko w Krostoszowicach miało zostać oddane do użytku już miesiąc temu

Facebook Twitter

Czy zdążą do pierwszego dzwonka? Przebudowywane boisko przy szkole w Krostoszowicach w gminie Godów miało być gotowe już w lipcu. Miało, ale na razie inwestycja nie została odebrana. Wszystko dlatego, że część nawierzchni wyremontowanego obiektu klei się do butów.

Fot. congerdesign \ pixabay.com

Mówi wójt Godowa, Mariusz Adamczyk:

No niestety po wykonaniu nawierzchni i pomalowaniu już w kolorach, okazało się, że nawierzchnia się klei. Tam został dodatkowo dodany taki środek utwardzający, natomiast dalej jak się wchodzi, odczuwa się lepkość tego tartanu. Naszym zdaniem nie nadaje się do użytkowania, dlatego inwestycja nie została odebrana, zostały wysłane próbki do analizy. Czekamy na wyniki badań z laboratorium. Co było powodem, czy temperatura, czy jakaś mieszanka źle zastosowana, nie wiemy sami.

Do wymiany jest 1/3 tartanowej powierzchni, czy firma zdąży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego?

Odbyły się spotkania. Te poprawki, które musiał wykonawca nanieść – wykonał. Została nam sama nawierzchnia do poprawy, no i czekamy na wykonawcę, aż ją wykona. Liczymy na to, że zepnie wszystkie swoje siły i wykona, ponieważ też jest to jego renoma. Mamy również telefony od różnych innych inwestorów, gdzie wykonuje te obiekty, co się dzieje, co się stało. Wszyscy się spotykają z tym po raz pierwszy – ta nawierzchnia się jakby usmażyła, no nie wiemy, co się stało – dodaje wójt Godowa, Mariusz Adamczyk.

W tym roku w gminie remontowane jest także boisko w Godowie, ta inwestycja dobiega końca i 1 września obiekt ma być gotowy do użytku. Tu nie ma niespodzianek, trwają odbiory. Przebudowa boisk w Krostoszowicach i Godowie kosztowała około 400 tysięcy złotych, z czego ponad 60% stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dodajmy, że w przyszłym roku w planach jest remont jeszcze jednego przyszkolnego boiska w Skrbeńsku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj