Bokserzy z Rybnika najlepsi na Turnieju im. Józefa Cyrana

W miniony weekend (27./28.10.) na hali sportowej w Boguszowicach odbył się XII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Cyrana o Puchar Prezydenta miasta Rybnika, który zbiegł się z przypadającym właśnie 20-leciem RMKS-u.

W zastępstwie Prezydenta turniej otworzył Janek Mura. Jak zawsze na turnieju obecna była żona i rodzina sp. Cyrana. W zawodach wystartowało 14 zespołów: kadra Polski Juniorów z trenerem Zbyszkiem Raubo z Rybnika-Boguszowic, kadra Słowacji w najsilniejszym składzie, kadrowicze z Czech, Kosowa, zespół z Rybnika oraz z kilku innych miast Śląska. Drużyna z Rybnika gromadząc 61 pkt., zdobyła I miejsce i okazały Puchar, na II miejscu stanęła ekipa ze Słowacji – 50 pkt, a na trzecim zawodnicy z Żywca. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Jozefa Sirotka ze Słowacji. Najlepszym polskim zawodnikiem wybrany został Konsek Sebastian, czeskim – Wiederman Mario, kosowskim Kartiniok Martin oraz Urban Michał ze Słowacji. Dla kadrowiczów z tych państw był to sprawdzian przed Mistrzostwami Świata. Walki stały na najwyższym poziomie, a kibice do końca byli trzymani w napięciu.